2002 yılında İstanbul’da kurulan firmamız; kontak lenslerin, lens solüsyonlarının, lens aksesuarlarının, göz ameliyat malzemelerinin, optik ve oftalmik cihazların ulusal ve uluslararası alanda satış ve servis hizmetlerini yürütmektedir.

Lens Medikal;  Johnson & Johnson, Alcon, Bausch + Lomb, Cooper Vision,Solotica, Zeiss  gibi uluslararası firmalar ile yapmış olduğu iş birliği neticesinde, bu firmalara  ait olan tüm marka kontak lens ve lens solüsyonlarının Türkiye’deki en geniş hacimli alıcılarından biridir. Ayrıca marka patenti Lens Medikal’e ait olan Aq Colors , Focus Aqua, Solflex marka lenslerin ve FreshCare Aqua Kontak Lens solüsyonlarının Türkiye’de ve uluslararası alanda satışını yapmaktadır. Birçok dünya markasını bünyesinde barındırması sayesinde müşteri gereksinim ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan Lens Medikal, göz sağlığına verdiği önemi, çalışmalarını göz hekimleri ve optisyenlerle koordineli bir şekilde yürüterek göstermektedir.

“Göze Dair Her Şey“ anlayışının öncülüğünde hızlı ve emin adımlarla büyüyen Lens Medikal; yenilikçi kadrosunu Kadıköy, İzmir, Antalya ve Ankara şubelerini açarak genişletmiş ve müşteri memnuniyetini esas alan çözüm odaklı hizmet kalitesiyle kısa sürede sektöründe bir marka haline gelmiştir.

Lens Medikal; insan sağlığının esas alındığı bir sektörde faaliyet gösteren bir kuruluş olarak yerli ve yabancı müşterilerine dünya standartlarında, çağın gereklilikleri doğrultusunda hizmet vermek, hizmet kalitesini çeşitlendirmek, geliştirmek ve insan sağlığı odaklı bir sektörün tüm dinamiklerini değerlendirerek yine insan sağlığı için üzerine düşenden de fazlasını yerine getirmeyi kendine vizyon edinmiştir.

Misyonumuz:

Lens Medikal’in misyonu; bulunduğu sektörün dinamiklerini en iyi şekilde analiz ederek sektördeki öncü konumunu korumak; bünyesindeki tüm markalara erişim açısından, optik sektörü ile uluslararası firmalar arasındaki kaliteli hizmet veren, güvenilir kurum kimliğini korumak; müşterilerinin ihtiyaç, talep ve beklentilerini en fazla ürün çeşidi, en son teknolojik imkânlar ile "İyi Dağıtım Metodu" ilkeleri doğrultusunda, en uygun ticari koşullar altında karşılamaktır.

Geçmişte güzel işler yaptık. Şimdi daha iyilerini yapmak için çalışıyoruz.